טיפול אלטרנטיבי בחרדות

074-7087060

טיפול אלטרנטיבי בחרדות

סובלים מחרדות? תשמחו לגלות שישנה אופציה של טיפול אלטרנטיבי באמצעותה תוכלו להתגבר על הבעיה ולחזור לחיות חיי שגרה רגילים ללא חשש מהתקף החרדה הבא. חרדות מתעוררות אצל אנשים מסיבות שונות. ישנם מקרים בהם המקור לחרדה הוא בטראומת ילדות ומקרים בהם החרדה מופיעה רק בגיל מבוגר יותר. כמעט תמיד הגורם האחראי להתקפי החרדה הוא טראומה נפשית או פיזית כלשהי.

מהם התקפי חרדה?

מצב של חרדה הוא מצב בו הגוף שלנו מגדיר סיטואציה כלשהי כמצב חירום ופועל בהתאם. גורם כלשהו בסביבתנו משבש את פעילות המוח והגוף עם טריגר שגורם לנו לחשוב שאנחנו או אדם קרוב נמצאים בסכנה ממשית. הגוף מגיב מיד בתסמינים פיזיולוגיים ונפשיים של חירום כמו הזעה, מחשבות מטרידות, חוסר שקט, דפיקות לב, היסטריה. ישנם מקרים של מצבי חרדה בהם האדם בטוח שהוא כמעט עומד למות ומובהל במהרה אל חדר המיון בבית החולים.

אם אתם מזהים את תופעות החרדה הללו בעצמכם תשמחו לגלות שיש פתרון. אפשר וכדאי לפתור את הבעיה עם טיפול אלטרנטיבי טבעי. טיפולי נטורופתיה ידועים כאפקטיביים במצבים של חרדה מסוגים שונים. טיפול אלטרנטיבי עם דגש על נטורופתיה מומלץ במקרים של חרדות שמופיעות לראשונה בגיל מבוגר ובמקרים של חרדות שמלוות אתכם מזה שנים רבות.

משבר חסימה אנרגטי

הרפואה הטבעית טוענת שהגורם להתקפי החרדה הוא גם חסימות בזרימת האנרגיה בגוף. בהתאם לכך מומלצים טיפולים תזונתיים וטיפולי ניקוי רעלים. טיפולי נטורופתיה לחרדות מתחילים בביצוע אבחון לזיהוי מקור הבעיה והתסמינים. את האבחון מבצעים בעזרת בדיקות מעבדה ,אבחון בגלגל העין ותשאול. טיפול תזונתי ידרוש לעיתים בדיקת אלרגיות, ניקוי רעלים ומעבר אל תזונה ייעודית תומכת המותאמת אישית. יחד עם השינוי בתפריט יומלצו לרוב גם תוספי תזונה עם דגש על פרוביוטיקה וחומצות שומן חיוניות. שימוש בצמחים בעלי אפקט מרגיע יסייעו למטופלים להסתגל לאורח החיים החדש ולהתמודד טוב יותר עם מצבים מלחיצים.

השלב הבא בדרך לטיפול בבעיה הוא שינוי התנהגותי. יהיה עליכם לאמץ שגרת חיים חדשה נטולת מתחים ככל האפשר. כמו כן, מומלץ לשלב באופן קבוע פעילות גופנית להשלמת התהליך ימליץ המטפל גם על עבודה רוחנית שתכלול מדיטציה, התבוננות, קרבה לטבע ויצירה.

נטורופתיה דוגלת במעבר לאורח חיים בריא וממליצה בהתאם על שינויים באורח החיים. יהיה על המטופל להתמסר לבריאותו ולרפא את עצמו באמצעות תזונה נכונה. אתם תופתעו לגלות עד כמה התזונה משמעותית וכיצד שינויים תזונתיים יכולים לשפר את המצב הנפשי. נדגיש כי יחד עם השינויים התזונתיים משולבים גם צמחי מרפא ו/או הומיאופתיה במידת הצורך.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן