טיפולי אלטרנטיבי לילדים עם דגש על נטורופתיה

054-7733361

טיפולי אלטרנטיבי לילדים עם דגש על נטורופתיה

כהורים נרצה להעניק לילדנו את הטיפולים הטובים, האפקטיביים והבטיחותיים ביותר. טיפול אלטרנטיבי ניתן לילדים במגוון תחומים מתוך מטרה להעדיף טיפולים טבעיים על פני טיפולים רפואיים שכוללים שימוש בתרופות עם תופעות לוואי.  פנייה אל מטפל אלטרנטיבי חיונית גם במקרים בהם הטיפול הרפואי הרגיל אינו מצליח לפתור את הבעיה. כך למשל, המלצה על טיפול אלטרנטיבי לילדים תינתן במצבים של תולעים, בעיות נשימה, אלרגיות, מחלות כרוניות, בעיות קשב וריכוז, חרדות ועוד.

אלו שיטות טיפול אלטרנטיבי מתאימות לילדים?

שיטות הטיפול העיקריות בהן מטופלים ילדים בתחום הרפואה האלטרנטיבית הן : הומיאופטיה, דיקור סיני, נטורופתיה וצמחי מרפא. את כל הטיפולים יש להקפיד לבצע באמצעות מטפלים מוסמכים ומנוסים בטיפול בילדים. דיקור סיני ניתן היום במתכונת של טיפול אלטרנטיבי וגם במתכונת של טיפול משלים או טיפול מונע. טיפול בהומיאופטיה ובצמחי מרפא מתאים גם לתינוקות ומתגלה כאפקטיבי במקרים רבים בהם הרפואה הקונבנציונלית לא מצליחה לסייע.

נטורופתיה כדרך חיים

לאחר שתכירו טוב יותר את הנטורופתיה תגלו כמה בקלות אפשר לסגל לילדים הרגלים בריאים ולשפר את מצבם הבריאות והנפשי ללא צורך בתרופות או טיפולים פולשניים. הנטורופתיה ממליצה בראש ובראשונה על ניהול סדר יום קבוע שכולל מספיק שעות שינה, פעילות גופנית קבועה תואמת גיל, תזונה איכותית ונכונה. טיפולי נטורופתיה הם טיפולים בשיטת רפואה משלימה/אלטרנטיבית שמתבססת על היכולת של הגוף לרפא את עצמו באמצעות תזונה נכונה והקפדה על אורח חיים בריא. ככל שנתחיל לסגל לעצמו הרגלים של אורח חיים בריא בגיל צעיר יותר כך נצליח למנוע יותר מחלות ולהתחזק.

נטורופתיה מומלצת מאוד לילדים מתוך מטרה למנוע "זיהום" של גופם עם כימיקלים ותזונה לא מתאימה. ככל שנקפיד להזין אותם בחומרים נכונים ונמנע צריכת חומרים מזיקים כך גופם יהיה נקי יותר מרעלים. הכוח לגדל ילדים שיהפכו למבוגרים בריאים וחזקים נמצא בידיים שלכם ההורים.

איך מתחילים?

השלב הראשון יהיה שמירה על סדר יום קבוע בו הילדים יודעים מה מצופה מהם בכל רגע נתון. כך הילדים מרגישים בטוחים ורגועים יותר במרחב. על סדר היום לכלול שעות קבועות של שינה וקימה, שעות קבועות לארוחות, משחק, צפייה בטלוויזיה, חוגים, מקלחת וכן הלאה. השינה חיונית מאוד לבריאות של הילדים. שנת לילה טובה נחוצה למניעה של מחלות גוף ונפש. ילדים שישנים מספיק מרגישים טוב יותר ומחזקים את המערכת החיסונית שלהם. במידת הצורך כדאי לשלב בסדר היום גם מנוחת צהריים.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן