נטורופתיה בגיל המעבר

074-7087060

נטורופתיה בגיל המעבר

נשים רבות מתמודדות עם תופעות לוואי לא נעימות בגיל המעבר. הבשורה הטובה שלנו בעבורן היא אופציות של טיפול אלטרנטיבי טבעי ואפקטיבי. אפשר וגם כדאי להקל על תופעות הלוואי ואף לאזן את ההורמונים בגוף בעזרת נטורופתיה וטיפולים אלטרנטיביים. רפואת המזרח הרחוק מספקת מענה לתופעות הלוואי של גיל המעבר מזה אלפי שנים. אותן טכניקות טיפול טבעיות שסייעו לנשים רבות בכל העולם זמינות כעת גם בעבורך.

מתי כדאי להתחיל טיפול אלטרנטיבי לתופעות גיל המעבר?

אצל רוב הנשים התופעות של גיל המעבר מגיעות לקראת סוף העשור הרביעי. בצורה הדרגתית המחזור החודשי נפסק, חלה ירידה בכמות ההורמונים הנשיים בגוף, מופיעים גלי חום ונדודי שינה. טיפולי נטורופתיה מציעים לאותן נשים שמתמודדות עם התסמינים הללו מעבר לתפריט שמספק לגוף כמות משמעותית של פיטואסטרוגנים מהצומח גם צמחי מרפא.

כדאי לפנות לקבלת טיפול אלטרנטיבי טבעי בשלב בו את מרגישה שתופעות גיל המעבר פוגעות באיכות החיים שלך ומשבשות את השגרה. חלק מהנשים מתמודדות בקלות עם תופעות גיל המעבר ואינן זקוקות לכל טיפול בעוד אחרות סובלות מאוד מהתסמינים וזקוקות לטיפול על מנת לחזור לנהל חיי שגרה.

טיפול הורמונלי לתופעות גיל המעבר

הרפואה הקונבנציונלית יודעת להציע לתופעות גיל המעבר טיפול הורמונלי שמספק לגוף באופן מלאכותי את ההורמונים שהוא הפסיק לייצר.  רגע לפני שאת מתחילה בטיפול הורמונלי כדאי לדעת שישנה גם אופציה של טיפול טבעי ולהתנסות בה. בעזרת נטורופתיה אפשר להחזיר את הגוף לאיזון הורמונלי ללא צורך בנטילת תרופות. קיימים מחקרים שמצביעים על תופעות לוואי שליליות של הטיפול ההורמונלי בגיל המעבר כך שכדאי להימנע ממנו במידת האפשר.

מה כדאי לאכול בגיל המעבר?

מזונות עשירים בפיטואסטרוגנים מהצומח מומלצים באופן יומיומי. כמות יפה של פיטואסטרוגנים ניתן למצוא בסויה וזרעי פשתן – אותם מומלץ לשלב בתפריט. על מנת להקל על גלי החום נמליץ לצמצם צריכה של מרקים חמים, שתייה חמה, מאכלים חריפים וקפאין. שתיית אלכוהול גם עלולה להחמיר את גלי החום ולכן כדאי לצמצם גם אותה. בכל ארוחה כדאי לשלב ירקות מכל הצבעים חיים או מאודים. ההמלצה האחרונה תהיה על הפחתה של מזונות המכילים שומן רווי- בשר בקר, מזון מעובד, מרגרינה, חמאה, שמנים מזוקקים. והחלפתם בדגי ים ואצות כמקור לחלבון.

 

צמחי המרפא העיקריים לטיפול בתסמונת גיל המעבר הינם קוהוש שחור , בטטת בר ותלתן אדום  (חשוב להתייעץ עם הרבליסט להתאמה אישית)

הומיאופטיה מודרנית מהסדרה של ד"ר רקווג יכולה לסייע בהקלה מהירה של התסמינים.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן