טיפול אלטרנטיבי לגיל המעבר

074-7087060

תסמיני גיל המעבר משבשים בעבור רוב הנשים את שגרת החיים. הבשורה הטובה היא טיפולים טבעיים שמצליחים להקל על תופעות הלוואי ולזרז את חזרת הגוף למצב של איזון הורמונלי. נשים רבות מצליחות בעזרת טיפול אלטרנטיבי לחזור לנהל אורח חיים שגרתי. אפשר וכדאי לעבור את תקופת גיל המעבר ללא קשיים משמעותיים.

תסמינים נפוצים של גיל המעבר

טיפול אלטרנטיבי נותן מענה לגלי חום, הזעת לילה, בעיות שינה, יובש בנרתיק. התסמינים הם כתוצאה משינויים הורמונליים, בחלקם נפשיים, בחלקם קשורים לזרימת הדם ובחלקם קשורים אל מערכת אברי המין ומערכת השתן. במהלך היום והלילה מופיעים התסמינים בתדירות משתנה ללא התרעה. הקושי הנפשי בא לידי ביטוי בעייפות רבה, מצב רוח ירוד, אנרגיה ירודה. תסמיני גיל המעבר מלווים את האישה במשך כמה חודשים עד כשנתיים. ישנם מקרים בודדים בהם התסמינים מלווים את האישה למשך 10 שנים.

איך מטפלים?

הטיפול האפקטיבי אותו מציעה הרפואה המודרנית לנשים בגיל המעבר הוא טיפול הורמונלי. הסיבה להופעת התסמינים היא חוסר איזון הורמונלי של הגוף עקב ירידה בייצור ההורמונים כ-90% מהנשים מגיבות מצוין לטיפול ההורמונלי ותסמיני גיל המעבר נעלמים כמעט לחלוטין. הבעייתיות היא מחקרים שמצביעים על קשר בין טיפול הורמונלי בגיל המעבר לבין התפתחות של סרטן השד וסרטן המעי הגס. נציין כי המחקרים אינם חד משמעיים אך נשים רבות חוששות ומעדיפות לבחור טיפול אלטרנטיבי.

נטורופתיה להקלה על תופעות גיל המעבר

בעזרת תפריט עשיר באסטרוגנים מהצומח וצמחי מרפא מצליחה הנטורופתיה להקל משמעותית על תופעות גיל המעבר. נטורופתיה נותנת מענה לגלי החום והזיעה, בעיות השינה, בעיות מצב רוח, יובש בנרתיק, ירידה בחשק המיני, יובש בעור. בעזרת מקור צמחי ממשיך הגוף לקבל אסטרוגן וכך מצליח הגוף לחזור לאיזון.

המזונות המומלצים לשילוב בתפריט הם מאכלי סויה, שומר, סלרי, פטרוזיליה, פשתן, אגוזים. בנוסף ישנה המלצה על הימנעות משתייה חמה, מזון חריף, קפאין ומשקאות אלכוהול שעלולים להעצים את תופעת גלי החום. את התפריט היומי יש להרכיב מ-50% ירקות לפחות עם עדיפות לעלים ירוקים וסלטים חיים בשילוב ירקות מאודים. מזון מהחי כדאי להפחית ככל האפשר תוך הגברת צריכת דגי ים.

להקלה על גלי חום כדאי לשלב בתפריט אצות עשירות בחלבונים ומינרלים. אופציות נוספות להקלה על גלי החום הן חליטת מרווה ושיח אברהם. אנג'ליקה סינית בטיפול צמחי מצליחה גם להקל על גלי החום וגם להגביר את החשק המיני. בטטה אינדיאנית מומלצת כמקור לאסטרוגן צמחי בעבור כל תופעות גיל המעבר. גם התאמה של הומאופתיה מקלה מאוד על כל התסמינים.

כמו כל טיפול ברפואה הטבעית התאמת הטיפול אינדיבידואלית לכל אישה. התאמת התזונה, הצמחים, התוספים וההומיאופתיה בצורה מדויקת ואישית הכרחית להצלחת הטיפול.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן