טיפים איך לעבור את החגים בשלום

074-7087060

מלאו לפחות חצי צלחת בירקות, וחצי בכל השאר. הירקות תורמים לתחושת השובע, ובגלל תכולת סיבים גבוהה, גם תורמים לשיפור העיכול.

מלאו את הצלחת מראש בכל מה שאתם מתכוונים לאכול, במקום לקחת כל פעם קצת. כך תוכלו לראות את כל המזון שאתם אוכלים בבת אחת ולהעריך נכון את הכמות.

איכלו רק מה שאתם אוהבים. וותרו על השאר..

איכלו לאט. כאשר אוכלים מהר בולעים אוויר עם האוכל ונוצרים גזים במערכת העיכול. לעסו היטב את האוכל כדי לשפר את תהליך העיכול ולהעצים את תחושת השובע. ככל שאוכלים מהר יותר, אוכלים כמות גדולה יותר, מכיוון שלגוף לוקח 20 דקות לפחות להגיב ולאותת על שובע.לא לאכול עד שמתפוצצים. תמיד להשאיר קצת מקום לתהליך העיכול, כי כשהקיבה מלאה האוכל מתעכל פחות טוב, ואז מרגישים נפוחים וכבדים.

שתייה בזמן האוכל מפריעה לתהליך העיכול. הקפידו לשתות חצי שעה לפני הארוחה או שעה-שעתיים אחריה. אפשר כמובן לשתות יין אדום תוך כדי הארוחה. ממש חייבים להרטיב את הפה בזמן הארוחה? וותרו על המשקאות הממותקים. העדיפו מים מינרלים עם לימון ונענע.

מתארחים? אל תרעיבו את עצמכם כל היום בגלל הארוחה, לפני היציאה מהבית איכלו משהו קטן ולפני המנה העיקרית איכלו ירקות. עזרו למארחת בהגשה – כך גם תזוזו קצת, וגם תהיו פחות זמן ליד השולחן (ותאכלו פחות, מן הסתם).

מארחים? נצלו את ההזדמנות כדי לבשל מאכלים דלי שומן, הימנעו מנשנושים בזמן הבישול ואל "תנקו" את הכלים משאריות בסיום הערב. ארזו יפה את השאריות וחלקו לאורחים.

אל תחפשו סימן – רובנו נפסיק לאכול רק כשהאוכל בצלחת נגמר, או רק כשממש מרגישים כבדות. במקום להסתמך על רמזים חיצוניים כדי לדעת מתי להפסיק לאכול, הסתמכו על תחושת המלאות. היפנים תושבי אוקינאווה אומרים: איכלו עד שתרגישו 80% מלאים.כשיושבים עם קבוצת אנשים לאכול, בדרך כלל לא נפסיק לאכול עד שנראה שאנשים מסביב מפסיקים. היו עם היד על הדופק – כשאוכלים עם אנשים אחרים, תוך כדי שיחה, אנחנו לא שמים לב כמה אנחנו אוכלים. ככל שתשבו זמן ארוך יותר ליד השולחן, כך תאכלו יותר. במקום לנשנש שאריות עד שיפנו הכל מהשולחן, קומו לעזור בפינוי השולחן.

לקינוח, רצוי לא לאכול פירות אחרי האוכל. פירות מתעכלים תוך חצי שעה. אם נאכל אותם אחרי ארוחה, הם ישבו לנו בקיבה, עד שהארוחה שאכלנו תתעכל, ירקבו ויתססו שם. אם יש קינוח מפתה – לטעום אותו . לא לסיים את כולו.

שתו חליטה מרגיעה אחרי האוכל – לואיזה ושומר, או קמומיל וקינמון, או מרווה ונענע – כל אלה מקלים על העיכול.

אל תיקחו חופש מפעילות גופנית בחגים. אם אין אפשרות לבצע פעילות גופנית במינון הרגיל, בצעו פחות. אך אל תוותרו לגמרי.

חג שמח!

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן