מהי נטורופתיה ומתי היא מומלצת

074-7087060

מהי נטורופתיה ומתי היא מומלצת

כיום כאשר יש לכל אחד את האפשרות לבחור בין טיפול אלטרנטיבי לבין טיפול רפואי קונבנציונלי, כדאי ללמוד להכיר את הנטורופתיה ולבדוק אפשרות של ריפוי טבעי. נטורופתיה היא למעשה שיטת טיפול מבוססת תזונה נכונה, תוספי תזונה וצמחי מרפא. לכל מטופל מותאמים תוספים וניתנות הנחיות לגבי מזונות מומלצים. הטיפול מותאם לאורח החיים, גיל, מצב גופני/נפשי, רקע רפואי ובעיות רפואיות קיימות. שימוש בנטורופתיה מומלץ ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי של רפואה מונעת.

נטורופתיה פועלת היום גם במסגרת של טיפול אלטרנטיבי וגם במסגרת של רפואה משלימה. מחלות כמו סכרת, יתר לחץ דם, אסתמה, עודף משקל, לב ועוד רבות אחרות, מטופלות ונמנעות בעזרת נטורופתים. השיטה מתבססת על האמונה שיש לגוף את היכולת לרפא את עצמו. בהתאם לכך, המטפלים מבקשים לחזק את מערכות הגוף ולתת להן את הכלים הדרושים לריפוי טבעי.

יתרונות של טיפול אלטרנטיבי טבעי

כאלטרנטיבה של טיפול טבעי נטול כימיקלים או פעולות כירורגיות, הטיפול ניתן לשילוב עם טיפולים קונבנציונליים (לאחר התייעצות עם הרופא המטפל). תכנית טיפול אישית מורכבת בעבור כל מטופל בהתאם למצבו. שיתוף פעולה מלא של המטופל עם המטפל חיוני להצלחת הטיפול. הבחירה בטיפול טבעי מצמצמת שימוש בתרופות המביאות עמן פעמים רבות השפעות לא טובות על מערכות הגוף.

מה כולל הטיפול?

כל טיפול נטורופתיה מתחיל בפגישת אבחון במהלכה אוסף המטפל מידע חיוני, מבצע בדיקות וקובע את תכנית הטיפול. השלב הראשון יהיה המלצות תזונתיות לבניית תפריט נכון עם המזונות הבריאים ביותר בעבור כל אדם. את התפריט מרכיבים בהתאם להרגלים, מצב בריאותי, אורח חיים, העדפה אישית, יכולת כלכלית. מטרת היעד היא הרכבת תפריט בריא, מזין, נכון, עשיר וטעים בעבור כל מטופל. תפריט בריא שמאפשר לכם להמשיך ליהנות מהאוכל שאתם אוהבים עם שינויים קלים.

השלב השני יהיה המלצה על צמחי מרפא ותוספי תזונה המעניקים מענה הוליסטי למחלה או לבעיה הרפואית. על מנת להפוך את הטיפול יעיל יותר מדריך הנטורופת את המטופל לביצוע של פעילות גופנית מותאמת.

השלב השלישי יהיה מענה רגשי במידת הצורך. ישנו קשר ישיר בין המצב הבריאותי לבין המצב הנפשי. על כן, הטיפול יכלול גם התייחסות לרובד הנפשי עם חומרים טבעיים להרגעה, שיחות ושאר טכניקות המעודדות הגעה לאיזון רגשי.

מתי הטיפול מומלץ?

פנייה אל נטורופת תביא תוצאות טובות במקרים של בעיות במערכת העיכול, בעיות במערכת הנשימה, בעיות פרקים, בעיות כולסטרול, לחץ דם גבוה, סוכרת, הפרעות שינה, חרדות, פיברומיאלגיה ועוד. הטיפול יעיל גם לחיזוק המערכת החיסונית, שיקום הגוף ומקרים של משקל עודף.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן