טיפול אלטרנטיבי להקלה על רגליים נפוחות

074-7087060

טיפול אלטרנטיבי להקלה על רגליים נפוחות

תופעה של רגליים נפוחות וכואבות בסופו של יום היא תופעה נפוצה מאוד בקרב נשים רבות וגם לא מעט גברים. טיפול בכף הרגל חיוני להפחתת הנפיחות, הקלה בכאבים ומניעת החמרת הנזק. בעזרת הטיפים הבאים תצליחו לדעת יותר על הסיבות לנפיחות והכאבים בכפות הרגליים, ועל הדרך הנכונה לטפל בבעיה עם טיפול אלטרנטיבי יעיל ונגיש.

איך מטפלים בכפות רגליים נפוחות?

כל טיפול בכף הרגל יש להתחיל עם אבחון הגורמים לבעיה. נפיחות בכפות הרגליים עשויה לנבוע מעודף משקל, עמידה ממושכת, ישיבה ממושכת, הריון, תזונה לקויה, גיל מבוגר, העדר פעילות גופנית, זרימת דם לקויה, פגיעה בקרסול, תרופות, תסמונת קדם וסתית, ועוד.. אנשים בעלי רקע של מחלת סכרת, מחלות כליות, כבד ולב, נוטים לסבול יותר מהבעיה.

טיפול בכף הרגל מומלץ שיעשה על ידי רפלקסולוג מוסמך המאבחן את הגורם לבעיה. הטיפול דרך כפות הרגליים מסייע גם להוריד את הנפיחות וגם לטפל דרך הרגליים במערכות הגוף השונות הקשורות בבעיה. הרפלקסולוגיה היא בעצם טיפול אלטרנטיבי המאזן את האיברים השונים, ומסייע לסלק פסולת ונוזלים עודפים מהגוף.

טיפול אלטרנטיבי לכפות רגליים נפוחות הוא הדרך הטבעית ביותר לפתור את הבעיה ולהביא להקלה. בטיפול אלטרנטיבי אנו מטפלים בגוף וגם בנפש. המטפלים ברפואה האלטרנטיבית רואים את הגוף כמכלול שלם ומטפלים בו כיחידה אחת הפועלת בצורה הרמונית.

טיפול עצמי בכף הרגל

•ניתן להקל על הנפיחות בכף הרגל על ידי טבילת הרגליים במים חמים וקרים לסרוגין. לשם כך נמלא 2 גיגיות במים : גיגית אחת עם מים חמים וגיגית שנייה עם מים קרים. המים החמים חיוניים לשיפור זרימת הדם, בעוד הקרים מסייעים להפחתת תהליכים דלקתיים ונפיחות. את הרגליים יש לטבול במים החמים למשך כ-3 דקות ואז להעביר אותן אל גיגית המים הקרים למשך דקה. להשגת התוצאות הטובות ביותר כדאי להתמיד בפעולה למשך כ-20 דקות.

•עיסוי פשוט לכף הרגל חיוני להקלה על רגליים נפוחות. העיסוי מרפה את השרירים, מעודד ניקוז של נוזלים ומשפר את זרימת הדם. ניתן לעסות עם שמן שקדים או שמן זרעי ענבים ולהוסיף מספר טיפות של שמנים אתריים כגון סנדלווד המסייעים בבצקות . את העיסוי יש לבצע בצורה עדינה במשך כ-5 דקות עם תנועות כלפי מעלה לכוון הלב. אם מדובר בנפיחות בכפות הרגליים עקב הריון כדאי להתייעץ עם מטפל בעל ניסיון והתמחות בטיפול בנשים בהריון.

•חליטות משתנות מצמחי מרפא (יש להתייעץ עם הרבליסט לפני השימוש)-ניתן להיעזר במשתנים טבעיים, כגון תה סרפד, זקן תירס או זרעי פטרוזיליה המעודדים את הגוף להיפטר מנוזלים מיותרים. כך הופכים הצמחים לתרופה אלטרנטיבית אידאלית בעבור הסובלים מרגליים נפוחות. התה מסייע להקלה על אגירת נוזלים בגוף יחד עם וויסות של רמת הנתרן. את התה מכינים תוך ערבוב כפית אחת של עלים טריים/מיובשים בתוך כוס עם מים רותחים ומכסים למספר דקות .כדאי לשתות את התה 2-3 פעמים במהלך היום.

•לתזונה יש תפקיד משמעותי בבריאות שלנו, וגם כאן יש לשים לב שהתזונה לא מכילה יותר מדי מלח הגורם לנפיחות (כמו גם צריכת חטיפים ומזונות מתועשים המכילים כמויות גדולות של מלח)

•בזמן מנוחה כדאי לשכב ולהגביה את הרגליים מעל גובה הלב לשיפור זרימת הדם

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן