טיפול אלטרנטיבי באמצעות כף הרגל

054-7733361

טיפול אלטרנטיבי באמצעות כף הרגל

כאשר הרפואה המשלימה הפכה בימינו כבר לחלק בלתי נפרד מהטיפול המוצע לחולים, כדאי להכיר כמה שיותר את שפע התחומים שבאמצעותם ניתן ליהנות משיטות החלמה טבעיות. כף הרגל האנושית היא מקור לריפוי על פי הרפלקסולוגיה, לכן טיפול בכף הרגל המתמקד בנקודות ספציפיות, עשוי לסייע למגוון בעיות בכל חלקי הגוף. האמונה התומכת בשיטה זו, טוענת כי כל אחד מאיברי הגוף האנושי "קיים בכף הרגל", כלומר ניתן לרפא את כולם באמצעות לחיצות עליה באזורים שבה אשר מייצגים את האיבר הפגוע.

מי מוסמך לטפל בכף הרגל באמצעות רפואה משלימה?

טיפול באמצעות אבחון בכף הרגל, הנקרא רפלקסולוגיה, הוא תחום נרחב שיש להעמיק את הלמידה והבקיאות בו, אך אין תחליף לניסיון בשטח. ישנם מטפלים מנוסים ביותר בתחום זה, אשר צברו מוניטין בתחום עיסוקם ובקלות ניתן למצוא המלצות לגביהם דרך מכרים או אפילו באינטרנט.

על מנת להפוך למטפל מוסמך ברפלקסולוגיה, שיוכל לבצע טיפול בכף הרגל ובכך לעודד תהליכי החלמה, יש ללמוד את השיטה מספר שנים ולעבור סטאז' מקצועי. בישראל קיימים כמה מוסדות לימוד אקדמיים לרפואה משלימה, וכדאי לפנות אל המטפלים אשר למדו את נושא הרפלקסולוגיה במוסד לימודים מוכר.

למי טיפול אלטרנטיבי יכול לעזור?

טיפול באמצעות לחיצות בכף הרגל, שעליו כאמור מבוססת הרפלקסולוגיה, יכול בהחלט להביא להחלמה של איברים שונים בגוף. רבים האנשים אשר יעידו על סבל רב הנגרם בשל כאבי ראש, בעיות במערכת העיכול, בעיות רגשיות ועוד סיבות אחרות, וקיבלו טיפול אלטרנטיבי שהביא להקלה רבה ולעיתים אף לריפוי מלא. שיטת הריפוי באמצעות כף הרגל מערבת לעיתים גם "תורות" אחרות כמו צמחי מרפא, שמנים אתריים ועוד, כך שטיפול משולב הניתן לפציינט עשוי לסייע לו במיוחד.

היכן ניתן לקבל טיפולים אלטרנטיביים?

רפואה משלימה קיימת היום הן במוסדות ציבוריים כמו בקופות החולים ובתי החולים הציבוריים, והן בקליניקות פרטיות של מטפלים. הפופולריות שלה שרק הולכת וגדלה, הצמיחה הרבה מומחים העוסקים במגוון שיטות הטיפול האפשריות. ההגעה אל מטפלים המציעים טיפול אלטרנטיבי בכל תחום ובין היתר לרפלקסולוגים היא כיום קלה מאוד, וניתן למצוא אנשי מקצוע מצוינים כמעט בכל מקום בארץ.

סיגל ברנר
נטורופתית והרבליסטית קלינית

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן