תזונה לפי סוג דם

054-7733361

מדוע חשוב לדעת את סוג הדם? מחקרים מראים כי סוג הדם שלך הוא גורם מפתח גנטי המשפיע על תחומים רבים של בריאותך. סוג הדם שלך יוצר בך יתרונות ונקודות תורפה מולדים. באפשרותך להגביר את יתרונותיך למקסימום , ולהפחית את נקודות התורפה שלך למינימום, וזאת על ידי תזונה המתאימה לסוג הדם שלך.

יש אנשים הנוטים לרדת במשקל בקלות רבה יותר, ואילו עבור אחרים, המשקל הוא קרב מתמשך. מדוע אנשים מסוימים סובלים ממחלה כרונית בעוד שאחרים עם אורח חיים דומה נשארים בריאים? פשוט מאוד, התשובה היא סוג הדם שלך.

ידיעת סוג הדם שלך היא כלי חשוב להבנתך איך הגוף שלך מגיב לסוגי מזון שונים, הרגישות שלך למחלות, התגובה הטבעית שלך ללחץ, ועוד . להלן כמה עובדות על סוג הדם שלך שיכולות לשנות את חייך:

אנשים מסוגי דם שונים מגיבים בצורה שונה למזונות שונים. סוג הדם נוטל חלק חשוב בכל תהליך העיכול- מהרגע בו ריח המזון מגיע לחושינו ועד לספיגה סופית של החמרים המזינים שבמזון ולסילוק הפסולת. לדוגמא – בעלי סוג דם O מעכלים מצויין בשר וירגישו טוב אחרי ארוחה בשרית (ללא פחמימות), ואילו בעלי סוג דם A ירגישו עייפים לאחר ארוחה בשרית. וזאת בשל צורת העיכול השונה שלהם , רמת החומציות השונה ברקמות וההרכב של האנזימים השונה בכל סוג דם.שיטת התזונה לפי סוג הדם, נותנת מפתח פשוט לדעת אילו מזונות ייטיבו עימך ואילו יזיקו לך.

סוג הדם שלך עשוי לחזות את הרגישות שלך למחלות מסוימות. מחקרים מצאו כי אנשים עם סוגי דם מסוימים עשויים להיות בסיכון גבוה יותר עבור מחלות מסוימות; מחקרים מצאו כי לאנשים עם סוג דם O יש סיכון נמוך יותר למחלות לב, אך סיכון גבוה יותר לפתח כיבים בקיבה. לאנשים הסובלים מדם מסוג A יש סיכון גבוה יותר לזיהומים חיידקיים, אך סוג A חווה שיעור גבוה יותר של פריון. מחקרים אחרים מצאו כי לאנשים עם סוג דם AB ו- B דם יש סיכון גבוה הרבה יותר לפתח סרטן הלבלב.

אנשים מסוגי דם שונים מגיבים בצורה שונה ללחץ. בעלי סוג דם A מגיבים ללחץ הנפשי והפיזי הקל ביותר. אפשר למדוד את התגובה בעזרת רמות קורטיזול (הורמון הלחץ) גבוהות. מצד שני, אנשים עם סוג O דם, מייצרים כמויות קטנות של הורמון הקורטיזול בתגובה ללחץ. אך הם מתאוששים לאט יותר. לכל סוג דם יש פרופיל כימי ייחודי לו המשפיע על כל מערכות הגוף.

• סוג הדם מהווה כעין קוד גנטי שמעיד על תכונות גופניות שונות כגון פעולת העיכול, חומציות ברקמות, רגישות חיסונית, ונטייה לתגובה אלרגית כלפי מזונות שונים ועוד

לסיכום- לכל אחד צרכים תזונתיים שונים. את הצרכים התזונתיים האינדיבידואלים שלך ניתן למקד על פי סוג הדם שלך

בעזרת תזונה מותאמת אישית תוכל-

לשפר את העיכול

לאזן את המשקל

לשפר את רמת האנרגיה

לחזק את המערכת החיסונית ולהמנע ממחלות

לשפר את תוצאות בדיקות הדם שלך (שומנים, סוכרים ועוד)

אפשר וכדאי להרגיש טוב יותר

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן