תוספי מזון

054-7733361

מי צריך תוספי תזונה?

בעולם המערבי בו אנו חיים לא תמיד אנו מצליחים לצרוך תזונה מזינה מספיק. המים המותפלים ,הידלדלות האדמה ממנרלים והמזון המתועש לא מספקים לנו את אותם נוטריינטים שבעבר היינו מקבלים מהמזון. ולכן, לעיתים נוצרים מחסורים של ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וכדומה.

אנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע גם סובלים לעיתים ממחסורים שונים כתופעת לוואי של נטילת התרופות. לדוגמא – טיפול בכולסטרול גבוה בעזרת סטטינים מוריד את רמת הq10 בגוף (הסימפטום הראשוני הוא כאבי שרירים ברגליים).
אלכוהול וגם סוכר גורמים לאיבוד של ויטמיני B קומפלקס ואבץ.
לעיתים התזונה מספיק טובה אך בעיות עיכול מונעות מהוויטמינים והמינרלים להיספג כיאות.
מי שגר בערים הגדולות והמזוהמות זקוק לתוספת של נוגדי חמצון (כמו ויטמין E, A, C) כדי לנטרל את השפעת הכימיקלים שבאוויר.

אז מה הם בעצם תוספי תזונה?
תוספי מזון הם מוצרים המכילים מינרלים,ויטמינים,חומצות אמינו, פרוביוטיקה או רכיבי תזונה אחרים הנמכרים ככמוסות, טבליות , אבקה או נוזל.

במה יכולים תוספי תזונה לעזור?

מחקרים שונים מצאו קשר בין צריכת תוספי מזון בעת הצורך לשיפור בבעיות שונות כמו מתח נפשי, דכאון, הפרעות קשב וריכוז, כאבים כרוניים, זכרון, בעיות עיכול , בעיות הורמונליות, אלרגיות ועוד

כיצד מומלץ לנטול תוספי תזונה

רבים נוטלים תוספי תזונה באופן יומיומי, אך חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לגבי זמן הנטילה ומינונים.
לדוגמא- 

ויטמיני A,D,E,K ותוספים שומניים אחרים כמו אומגה 3 מסיסים בשומן ולכן, חשוב ליטול אותם עם מזון שומני על מנת שיספגו כהלכה בגוף

סידן וברזל מתחרים ביניהם (דמיינו מקום חנייה אחד ושתי מכוניות רוצות להכנס אליו). ולכן, יש ליטול אותם בהפרש של 4 שעות אחד מהשני. גם סידן ומגנזיום מתחרים בינהם וחשוב לשמור על יחס נכון ביניהם (2 מ"ג סידן לכל 1 מ"ג מגנזיום). ברזל נספג טוב יותר בעזרת ויטמין C.

לסיכום

הרבה אנשים זקוקים היום לתוספי תזונה מסיבות שונות. חשוב לקבל הכוונה והתאמה נכונה של תוסף המתאים לך אישית.

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן