טיפול רפלקסולוגיה

054-7733361

מהו טיפול רפלקסולוגיה ומתי הוא מומלץ

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקה המבוססת על שימוש בכפות הרגליים לאבחון של בעיות רפואיות וטיפול בהן. טיפול רפלקסולוגיה מתרכז בעיסויים בכפות הרגליים באמצעותם מטופלים כל אזורי הגוף. כל אזור בכף הרגל מייצג אזור בגוף וכך ניתן לטפל בו. כך למשל, ישנו אזור בכף הרגל המקושר אל הלב, אל הקיבה, אל עמוד השדרה ועוד. תוך הפעלת לחיצות ועיסוי האזור המתאים בכפות הרגליים מתבצע הטיפול.

טיפול רפלקסולוגיה משחרר חסימות אנרגיה בגוף ומשפיע כך לטובה על זרימת הדם ועל מערכות הגוף. הטיפול מומלץ במקרים של טרשת, עצירות, סוכרת, בעיות נשימה, לחץ נפשי, אלרגיות, כאבי ראש כרוניים, בעיות אורתופדיות, בעיות במערכת העיכול, הפרעות שינה, בעיות פריון ועוד.

איך מתחילים?

כל טיפול רפלקסולוגיה יתחיל באבחון המתבסס על תשאול ובחינה של כפות הרגליים. המטפל מפעיל לחץ בנקודות המתאימות ובתוך זמן קצר המטופל חש בתחושות של הרפיה, רוגע והפחתת לחצים.
למי מתאים הטיפול?
מטופלים מגיעים אל טיפולי רפלקסולוגיה מתוך מטרה לטפל בבעיה רפואית קיימת וגם כצעד של רפואה מונעת. ישנם מקרים בהם הרופא המטפל ממליץ על טיפול רפלקסולוגיה כטיפול משלים לטיפול רפואי קונבנציונלי, וישנם מקרים בהם הטיפול ברפלקסולוגיה ניתן ביוזמת המטופל.

למי מיועד?

הרפלקסולוגיה משמשת הן לשם התמודדות עם סימפטום קיים והן לשם מניעה. מצבים בהם עשויה להיות תועלת לשימוש ברפלקסולוגיה כוללים בעיות נשימה, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות אורתופדיות, בעיות במערכת העיכול, הפרעות שינה, חוסר איזון הורמונאלי ובעיות פריון. בנוסף, הרפלקסולוגיה עשויה לתרום להפחתת דיכאון, חרדה ולחץ נפשי. אין מגבלה על גיל המטופל.

איך מבצעים אבחון?

כל פנייה אל מטפל חדש בתחום הרפואה האלטרנטיבית מתחיל באבחון המתבסס על תשאול, בדיקה ומידע רפואי קיים. אחת הטכניקות המעניינות והיעילות לאבחון בעיות רפואיות היא אבחון בגלגל העין השייכת לתחום האירידיולוגיה. אבחון בגלגל העין מתבצע תוך התבוננות אל תוך העין בעזרת מכשור מתאים. אבחון זה יוכל לשמש בסיס לטיפול רפלקסולוגיה. שלב האבחון הוא שלב קריטי להצלחת הטיפול ומיקוד נכון של הטיפולים באזור המתאים. שילוב של כמה שיטות טיפול בתחום הרפואה המשלימה נפוץ למתן טיפול מקיף, מלא ויעיל יותר.

© כל הזכויות שמורות סיגל ברנר 2018

קידום והניית אתרים BIZFIX

דילוג לתוכן